סדר יום – תלתון צעיר

7:30 – שעת פתיחת בית הספר
7:30-8:15 – קליטה הדרגתית של הילדים לכיתות. חלק הילדים מתחילים לתכנן את יומם, חלקם נמצאים עם החברים וחלקם מתחילים בהכנת ארוחת הבוקר.
8:15-9:00 - ב-8:15 בדיוק שער בית הספר נסגר ואנו נכנסים למפגש בוקר/שיעור עד השעה 9:00. זהו מפגש מליאה שבו כל ילדי הכיתה- כל התלת גילי - משתתפים יחדיו.
9:00-11:30 – זמן מעגל הפעילות הראשון. במהלכו הילדים פועלים במרחב הכיתתי – הם מתרגלים באופן עצמאי, ובהתאם לתכנית העבודה האישית של כל אחד ואחת מהם, את תכני הלימוד בעזרת העזרים והתרגילים הנמצאים על המדפים ומקבלים הקניות אישיות (שיעורים קצרים ומותאמים אישית, 1:1 מורה-תלמיד/ה).
במקביל, מתקיימים שיעורים בקבוצות קטנות בהתאם למערכת שעות קבועה.
ארוחת הבוקר פתוחה לאורך כל זמן העבודה הראשון והילדים מתנהלים סביבה בעצמאות – החל מחיתוך הירקות וארגון השולחן ועד רחיצת כלי האוכל.11:30-12:30 – מפגש מליאה. בדומה למפגש הבוקר, כל התלת גילי יושבים יחדיו (א'-ג'). מפגש זה מוקדש ללימוד הנושא השנתי (בתלתון הצעיר הנושא המלווה את השנה כולה הוא "יבשות". הרחבה בנושא ניתן למצוא תחת הקטגוריה של תכנית הלימודים) או לשיעורים המתקיימים בפורמט של מליאה (כמו תנ"ך, מפגש חברתי או שיעור בנושא מתחלף כחגים).

פעם בשבוע אנו יוצאים, על משבצת זמן זו, לטיולים מהנים ומעשירים ברחבי מקווה ישראל – מבקרים באורוות, בלולים, בגן הבוטני, באתרים ההיסטוריים.

12:30-13:45 – זמן חצר ארוך המאפשר משחק חברתי משמעותי וארוחת צהריים.

13:45-14:15 – זמן מנוחה - זמן של שקט ושל חידוש כוחות לקראת מעגל הפעילות השני. בזמן זה, הילדים קוראים, נחים וחלקם אפילו נרדמים.14:15-15:30 – זמן מעגל הפעילות השני. מעגל זה דומה באופיו למעגל הפעילות הראשון, למעט העובדה שלרוב לא ניתנות במהלכו הקניות, אלא מתבצע תרגול בלבד של תכני הלימוד השונים. למעשה, זמן זה מהווה את המקבילה המונטסורית להכנת שיעורי הבית במערכת הרגילה.

פעם בשבוע, מתקיימים בזמן מעגל הפעילות השני שיעורי ספורט, בקבוצות קטנות.

15:30-16:30- זמן חצר וו. בשעה 15:30 מסתיים מעגל הפעילות השני וזהו למעשה הזמן הראשון שבו ניתן לאסוף את הילדים. ובכלל, המלצתנו להורים היא להגיע ב - 16:30 שכן, ממילא כשהם מגיעים, הילדים מעדיפים להישאר בחצר עם החברים וההורים פשוט מוצאים עצמם ממתינים להם במסדרון (-:


x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.