בוגרים מספרים


2יהלי

יהלי אריאלי (מחזור ב' – 2018)

נוף ילדות הוא חווית בית ספר מאוד מיוחדת שזכורה אצלי לטוב. גדלתי יחד עם אותם ילדים לאורך כל שנותיי בבית ספר. למדנו ביחד, שיחקנו יחד וגם בית הספר גדל יחד איתנו. למדתי לנהל נכון את הזמן שלי, את החשיבות של לעבוד לבד ובקבוצה, ליצור פרויקטים, להיות מסודרת ולהתנהל בעצמאות. וכמובן הרגשתי כמו בבית. לא רק המורים שליוו אותי אלא גם המבנה עצמו. הכיתות הגדולות מחולקות לפי נושאי לימוד ואני בוחרת איפה לשבת ומה ללמוד בכל רגע. 

מקווה ישראל מקום קסום ללמוד בו ולהעביר את שעות היום בבית הספר. זוכרת את הטיולים השנתיים הכיפיים, את ההפסקות בחצר הגדולה עם הדשא והחול, את המעבר מהצעירות לבוגרות. מעבר מרגש שהוא ציון דרך בשנותיי בנוף ילדות. תמיד הרגשתי ילדה בלימודים. לא הרגשתי קושי ותסכול. תמיד הייתי עצמי ויכולתי להביא את עצמי בכל רגע נתון כולל בזמן למידה. היתה הרגשה של חופש בתוך המסגרת, דבר שהופך את כל החוויה של בית הספר לחלומית. 

לסיכום, נוף ילדות היתה חווית בית ספר טובה עבורי כילדה. למדתי המון על עצמי ועל מי שאני.

גפן 2

גפן מירום (מחזור ז' – 2023)

נוף ילדות עבורי זה כמו בית שני עם משפחה גדולה ומדהימה בכל התכונות, קיבלתי שם כלים לחיים, הרבה ‏תשומת לב מהמורים הנהדרים והמון ביטחון עצמי

אייל 2

אייל צמיר (מחזור א' – 2017)

כשהצטרפתי לראשונה לנוף ילדות, בית הספר היה בשנתו הראשונה. הימור גדול מאוד עבור הוריי, שלא ידעו אם בית הספר יצליח, או יסגר.

לשמחתי הגדולה ההורים החליטו לקחת את הסיכון ולשלוח אותי למקום שלימים אוכל לקבוע בוודאות שעיצב את מי שאני היום יותר מכל מקום אחר.

כשהצטרפתי לבית הספר גיליתי לראשונה שאני אוהב ללמוד. במיוחד אני זוכר את העזרים איתם למדנו חשבון בכיתות הצעירות, שם רכשתי אהבה גדולה למקצוע הזה ויותר מכך, את הרצון לא ללמוד רק בשביל לדעת, אלא בשביל להבין. בנוף ילדות חינכו אותי שהבסיס של למידה לא יכול להיות שינון או זיכרון אלא הבנה אמיתית של החומר. ושגם אם להבין את החומר לוקח קצת יותר זמן - זה שווה את זה. במיוחד אני זוכר את אביזר ה "חותמות" לחיבור דינמי. באביזר זה הייתי מבצע בצורה ידנית את ההמרה בין 10 כרטיסים ירוקים של יחידה לבין כרטיס אחד כחול של עשיריה. אני זוכר שלמרות שחלק מבני גילי כבר הבינו את ה "פואנטה" ועברו לפתור את התרגילים בדף, אני לא הצלחתי להבין את זה, וגם אחרי שכל השכבה שלי עברה לדף, אני נשארתי עם העזרים. במקום להתייחס אלי במורת רוח או לאלץ אותי לעבור לפתירה בדף קיבלתי מהמערכת את כל הזמן לו נזקקתי ובאמת, בסוף, נפל לי האסימון. ואני זוכר, גם אחרי כל כך הרבה שנים, איזו תחושה מרוממת נפש זו הייתה, ההבנה שהצלחתי, לבד, להבין. להתגבר על האתגר הזה. שם נולדה האהבה שלי למתמטיקה, שמלווה אותי עד לימים אלה, בהם סיימתי תיכון במגמה ריאלית כמובן.

השילוב בין העצמאות שקיבלתי בבית הספר, לבין הנוכחות הגדולה של המורים בכיתה (שנבעה מכך שבכל רגע נתון שהו שלושה מורים בכיתה) גרם לי מצד אחד להרגיש בסוג של "מרחב בטוח" (בין אם מהבחינה החברתית, ובין אם מהבחינה הלימודית) ומהצד השני ללמוד כיצד להתמודד בעצמי עם אתגרים וקשיים.

כשאני מדבר עם חברים היום על היסודי שלהם, אני קולט איזו מתנה ענקית קיבלתי. רוב רובם של החברים מדברים על טראומות שקיבלו, או על חרם שעברו, אני מבין שאני זכיתי להיות במקום שעד היום את השנים בו אני שמח להגדיר כשנותיי היפות ביותר. שנים של התפתחות, של למידה על עצמי, של רכישת חברים שעם חלקם אני בקשר עד היום.

ליאור מנשה

ליאור מנשה (מחזור ב'- 2018)

נוף ילדות בעבורי הוא אינו רק עוד בית ספר, אלא בית – מקום שנכנס ללב ולנשמה, שנותן לך יד ומחשבה חופשית בכל, מעניק לך חברים לחיים ולא רק לתקופת הלימודים ומלמד ומחנך אותך להיות הגרסה הטובה ביותר של בני האדם שאנחנו מסוגלים להיות. נוף ילדות הוא המקום לתת לעצמך דרור, לשאוף גבוה ולהגיע לפסגות והישגים חוצי גבולות

רונה בן ארי (מחזור ה' – 2021)

במשך שש שנים נוף ילדות היה מקום שבו יכולתי לעשות הרבה יותר ממה ש״יכולתי״. בית הספר תמיד היה שם לתת תמיכה ולעודד אותי להתקדם הלאה בקצב משלי , או להאט ולעבוד על דברים שהייתי צריכה לשפר. בזכות הסבלנות שלהם והעידוד להמשיך קדימה למדתי כל כך הרבה דברים חדשים שעוזרים לי גם עכשיו בחטיבה. המורים שליוו אותי במשך שש שנים היו גם כמו משפחה אוהבת ותומכת ועד היום אני מודה להם על כך.

רפאל 2

רפאל גרוס (מחזור ו' – 2022)

נוף ילדות בשבילי הוא מקום של שגרה ,מקום של למידה, של צחוק. ביליתי בנוף ילדות זמן רב מחיי, והוא השפיע עליי עם רעיונותיו. רעיונות של עצמאות, התפתחות אישית, ותשומת לב. הוא נתן לי אפשרות להתפתח בעצמי בקצב שלי, בין אם מהר, או גם איטי, הוא לא שופט אותך אם אתה לא מצליח, אלא מנסה לעזור. אחד בשביל כולם וכולם בשביל אחד כמו משפחה אחת גדולה.

איתמר 2

איתמר חבה שמש (מחזור ז' – 2023)

נוף ילדות בשבילי זו משפחה שנייה לחיים. היא נותנת לך כל כך הרבה להמשך החיים שלך בגיל כול כך מוקדם. להיות עצמאים ולתכנן את הזמן שלך..

השיטה המונטסורית זו שיטה מופלאה שצריכה (לפי דעתי) להיות ברוב בתי הספר.

שי לב

שי לב (מחזור ו' - 2022)

נוף ילדות הוא קודם כל משפחה, משפחה שתמיד שם בשבילך, גם צוות המורים וגם הילדים. כמה מן הדברים שכל כך אהבתי בנוף ילדות הם האווירה הטובה התמידית, התמיכה, ההשקעה והעצמאות. החוויה של הלמידה בכיתה היא מיוחדת מאד. האפשרות שיש לפנות לילדים בשכבות גיל שונות בכיתה, הקשר עם המורים, המרחב החופשי בו מתכננים ובוחרים בעצמנו, שיטת הלימוד ועוד, כל אלו נתנו לי כלים חשובים לחיים. לא יכולתי לבקש לגדול במקום טוב יותר!

אליענה 2

אליענה לוי (מחזור ז' – 2023)

במשך 6 שנים שלמות התבגרתי פה - פיזית ונפשית.

הכרתי מורות ומורים נפלאים וחברות וחברים לכל החיים.

למדתי המון דברים חשובים מלבד המקצועות הריאליים. למשל תכנון הזמן, כישורי חיים, והכי חשוב לדעתי - עצמאות מהי.

השיטה המונטסורית מאוד מורגשת בתהליך הלמידה. הילדים והילדות לומדים בעצמאות, לומדים איך לבחור את המשימות בעצמם ואיך לבצע אותן.

הלמידה עצמה מתקיימת בצורה מהנה בעזרת עזרים, דפי עבודה ותרגילי מדף וכמובן - המון עזרה מצוות המורים הנפלא הן בקבוצות והן אחד על אחד.

באחד בספטמבר אני אתחיל ללמוד בחטיבת הביניים ולראשונה אצא מה״חממה״ המונטסורית המחבקת של נוף ילדות. עם זאת, אני יודעת שהכישורים והערכים שרכשתי במהלך שש השנים האלה יעזרו לי מאוד בדרכי החדשה


x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.